עשרה סימנים עיקריים שמעידים על כך שאולי את בהריון

תסמיני הריון

להלן הרשימה שלנו, של עשרה תסמיני הריון שמעידים על כך שייתכן ואת בהריון

כולנו שמענו סיפורים מנשים אשר "פשוט ידעו" שהן בהריון מרגע ההתעברות.

לשאר הנשים, בכל אופן, נותרה האפשרות לסמוך על אמצעים אחרים, אינטואיטיביים פחות, על מנת לקבוע אם יש תינוק בדרך.

(אך אם את מעוניינת לגשת ישר לעניין לדעת בוודאות, בדיקת הריון ביתית יכולות לעזור לך לאשר את חשדותייך).

אנא זכרי כי, בעוד הסימנים המתוארים להלן הינם שכיחים למדי בשלבים המוקדמים של ההריון, ייתכן ולא תחווי את כולם, או אפילו אף אחד מתסמינים אלה.

עשרה תסמיני הריון שמעידים על כך שייתכן ואת בהריון

1. המחזור שלך מאחר?

זהו סימן קלאסי של תסמיני הריון – במיוחד אם, כמו לנשים רבות, המחזור שלך בדרך כלל מגיע כמו שעון. אם המחזור אינו מופיע, ודאי הגיע הזמן לעשות בדיקת הריון ביתית.

בדיקות הריון ביתיות עובדות על ידי קביעת כמות הורמון ה- hCG שקיים אצלך בשתן.

2. מרגישה בחילה בבוקר- או בכל זמן אחר?

כמחצית מהנשים ההרות חוות סוג מסוים של בחילת בוקר (בחילות, הקאות וכד') בשלבים המוקדמים של ההריון.

בניגוד לאמונה הרווחת, בחילות "בוקר" אינן מוגבלות דווקא לשעות הבוקר; נשים רבות חוות בחילה בערב, אחה"צ – ולאחוז ניכר של נשים ברות מזל – יש בחילה לאורך כל היום.

(שימי לב: למרות שזה נדיר, בחילות בוקר יכולות להיות קיצוניות בחלק מהמקרים. צרי קשר עם הרופא שלך אם את הופכת מיובשת כתוצאה מבחילות הבוקר).

3. האם השדיים שלך כואבים?

האם יש לך מעט תחושת רגישות בשדיים או בפטמות – אולי כפי שאת מרגישה מיד לפני שאת מקבלת את המחזור? זהו סימן של תסמיני הריון וייתכן ואת בהריון. רגישות בשדיים הינה תופעה שכיחה בתחילת ההריון – ותודה לאל, תופעה אשר מתחילה להעלם בשליש השני של ההריון. אך אם את מסוג האנשים של "חצי הכוס המלאה", תראי את זה כך: עבור נשים רבות, שדיים רגישים מתורגמים להנאה גדולה יותר ברגעים אינטימיים…

4. בדקת את טבעת הפטמה שלך לאחרונה?

יחד עם שדיים רגישים יותר, את עלולה להבחין בהתכהות של טבעת הפטמה שלך, האזור החד מרכזי מסביב לפטמה. (יש הטוענים שלהתכהות הזו יש מטרה: כך יהיה לתינוקך קל יותר למצוא את מקור האוכל שלו/שלה!)

5. הפרשה מכובדת?

בימים המוקדמים של ההריון, מתחיל להצטבר ריר סביב פתח צוואר הרחם ליצירת הפקק הרירי, מחסום שעוזר להגן על התינוק במהלך התפתחותו. כתוצאה מהיווצרות הריר, את עלולה להבחין בהפרשה של הנרתיק (הפרשה כסימן להריון אינה אמורה להיות מלווה במאפיינים אחרים של דלקת, כמו תחושת צריבה, ריח רע, או תחושת גירוד).

6. צריכה להטיל שתן?

למרות שהריון הוא אכן דבר מופלא, הוא אינו כרוך בעיכוב חוקי הפיסיקה. מה שאומר שככל שהתינוק הופך גדול יותר בתוך הרחם שלך, השטח שפעם אפשר לשלפוחית השתן שלך להתרחב, מצטמצם. התוצאה? את מרגישה כאילו שאת צריכה להטיל שתן לעיתים קרובות יותר. כמו כן, ייתכן ותבחיני בנפיחות הדומה לזו שאת חווה לפני שאת מקבלת מחזור.

7. לא הלילה מתוק, יש לי כאב ראש….

כתוצאה מתערובת מורכבת של הורמונים שזורמים בגופה של אישה הרה, אין זה דבר לא רגיל עבור נשים לחוש כאבי ראש לעיתים תכופות יותר במהלך הריון.

8. רואה כתמים?

סביב הזמן בו מתרחשת ההשרשה (הרגע בו העובר מתחבר לרירית שעל דופן הרחם) אין זה בלתי רגיל להבחין במעט כתמים.

חפשי סימן זה בערך שמונה עד עשרה ימים לאחר הביוץ האחרון שלך. (את יכולה להשתמש במחשבון הביוץ שנמצא בדף הבית שלנו על מנת לחשב את תאריך הביוץ שלך).

כתמים כתוצאה מהשרשה נראים בדרך כלל מעט שונים מהמחזור הרגיל שלך. הם נוטים להיות קטנים בנפחם וורודים בצבעם, בניגוד לצבע האדום הכהה אשר מתקשר לדימום וסתי רגיל.

9. טמפרטורה מטפסת מעלה?

עליה בטמפרטורת הגוף בחום השחר אחרי הזמן בו המחזור שלך אמור להגיע זהו סימן אפשרי נוסף להריון.

10.עצרת מלכת?

סימן נוסף להריון הוא עצירות.

דבר הנגרם על ידי הורמונים מסוימים הנמצאים בשלבים הראשונים של ההריון, אשר ממתנים את פעילות המעיים ומאטים את תהליך העיכול.

אלה תסמיני הריון שמתנסים בהם בשלבים המוקדמים של ההיריון – אך אין זה אומר שאין אחרים.

נשים רבות דיווחו כי התנסו בסימנים "סודיים" אחרים כגון: חוש ריח מוגבר. עייפות. רעב. בכי. צרבת. בעיות בעור הפנים (פצעונים).

כאשר הינך חושדת שאת בהריון, בדיקת הריון ביתית יכולה לאשר את חשדותייך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *